Informacje o Organizatorze

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

KUP BILET

Zwierzę Natchnione / Muzyka Końca Lata | KONCERT  

KUP BILET

Zwierzę Natchnione / Muzyka Końca Lata | KONCERT

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

Zwierzę Natchnione współtworzą znajomi ze Skarżyska-Kamiennej, Mostek i Krakowa. Muzyka pełna jest smętnych gawęd, motywów rytualnych i transowych zapętleń. Teksty to opowieści o przyrodzie, jej cyklach i zależnościach, od robaka drążącego ścierwo, po cywilizacje dwunożnych-nieopierzonych, o nieuchronności śmierci i niezwykłości życia.

 Wiosną 2023 roku pojawi się nowy album zespołu pod tytułem „Ładny skrawek świata”.

Zwierzę Natchnione o sobie: Ktoś kiedyś określił to, co robimy mianem muzyki medytacyjnej, ktoś inny neofolkiem. Nie chcielibyśmy wiązać się z żadnym z tych określeń, ale być może jest to jakiś trop. Na pewno istotą muzyki Zwierzęcia jest melodyjność, piosenkowość. Poza nią pojawia się dość często skłonność do transu, raz w formie rytualnego, monotonnego pulsowania, innym razem sennych gawęd. Można też dosłuchać się wielu motywów orientalnych, chociaż całokształt kojarzy się bardziej z czymś lokalnym, czymś z tutejszych borów i lasów.

 

Muzyka Końca Lata to zespół z naszywką Made in Mińsk Mazowiecki, założony w 2002 roku. MKL jest indie rockowym kwintetem, który w swoim tygielku miesza różne gatunki, od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii.

MKL to czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji. Zespół ma na koncie pięć płyt. W 2021 roku ukazał się album „Prywatny Ciechocinek”, który przez fanów MKL został okrzyknięty najlepszą i najdojrzalszą propozycją w historii grupy.

Podczas koncertu zespół zaprezentuje swoje hity, ale też utwory szykowane na dwie kolejne płyty.

 

Sobota 09.12.2023 r., godz. 19:00

Bilet 40 zł

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim - kup bilety online

Polecane

Nie przegap