Informacje o Organizatorze

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie - kup bilety online

KUP BILET

Wieczór Iberyjski - koncert zespołu FADO SET  

KUP BILET

Wieczór Iberyjski - koncert zespołu FADO SET

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

W programie koncertu:

Portugalskie Fado – melancholijne pieśni prosto z ulic Lizbony. To właśnie w nich najlepiej zawiera się istota portugalskiej duszy, swoistego „Saudade”, czyli portugalskiej tęsknoty…

Brazylijska Bossa Nova – mieszanka brazylijskich rytmów samby z klasycznym amerykańskim jazzem. Piosenki utrzymane w tym stylu wręcz otulają kojącym brzmieniem i zapraszają do relaksu.

Hiszpańskie Przeboje – czyli absolutne hity muzyki hiszpańskojęzycznej, bez których nie może obyć się żaden koncert iberyjski. Mieszczą się tutaj znane i lubiane piosenki takie jak „Lagrimas negras” i „Quizás, quizás, quizás”.

Utwory instrumentalne – czyli prawdziwa uczta dla miłośników nasyconych gitarowych brzmień. Popis wirtuozerii z jednoczesnym ukazaniem bogactwa latynoamerykańskich tematów muzycznych.

Pokaz Flamenco – czyli coś dla ucha i coś dla oka! Przy tej okazji falbany pójdą w ruch, a razem z nimi widzowie przeniosą się na samo południe Hiszpanii, do skąpanej słońcem Andaluzji. To właśnie tam narodziła się Sewillana – taniec, który po prostu trzeba zobaczyć. ¡Olé!

O Nas:

Jesteśmy miłośnikami Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Południowej. Szczególne miejsce w naszym repertuarze zajmuje portugalska muzyka Fado, stąd nazwa zespołu Fado Set. Podczas koncertu wykonujemy również brazylijską Bossa Novę, hiszpańskie przeboje oraz latynoamerykańskie utwory instrumentalne. Ponadto na widzów czeka pokaz hiszpańskiego tańca Flamenco prosto z gorącej Sewilli. Aby nasi słuchacze w pełni przenieśli się w odległe zakątki krajów portugalsko i hiszpańskojęzycznych, każdy utwór poprzedzony jest krótkim komentarzem. Cały koncert nasycony jest ekspresją i pasją w iście iberyjskim stylu.

Joanna Jaworska – śpiew, taniec – pieśniarka Fado, dyplomowana trenerka emisji głosu, multiinstrumentalistka, pedagożka. Powiada o sobie „Tengo corazón flamenco y alma fadista”, co znaczy „Mam duszę fadistki, a moje serce bije w rytmie flamenco”. Tak więc pomimo polskich korzeni w niewyjaśniony sposób całą sobą związana jest z Półwyspem Iberyjskim - taniec flamenco jest dla niej najbliższą formą wyrazu w ruchu, a śpiewanie Fado jest po prostu jej przeznaczeniem. Tajniki tej niezwykłej muzyki portugalskiej zgłębia podczas regularnych pobytów w Lizbonie, śpiewając tam gościnnie w wiodących Domach Fado - „Casas de Fado”.

Michał Husak – gitara Fado, gitara akustyczna - przez lata aktywności muzycznej występował na scenach festiwalowych (m.in. SpaceFest, AlterFest, Debiuty na Festiwalu w Opolu z zespołem Zimowa), na antenie radia (Program Trzeci Polskiego Radia), a także w telewizji (Narodowe Czytanie). Współtworzył formacje muzyczne w gatunkach: pop, funk, hard rock, bossa nova, fado, jazz, muzyka akustyczna, publikując nieoficjalne wydawnictwa studyjne. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w specjalności gitary jazzowej. 

Krzysztof Gerus – gitara klasyczna - absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Bałauszki. Uczestnik wielu festiwali i konkursów gitarowych między innymi Śląska Jesień Gitarowa, Konkurs Gitarowy w Krynicy, laureat Konkursu Gitarowego w Koszalinie. Pobierał lekcje między innymi u Roberto Ausella, Jorze Cardosso, Leszka Ptasińskiego, Piotra Zaleskiego. Posiada wszechstronne zainteresowania muzyczne od muzyki renesansowej poprzez muzykę XX wieku do jazzu i muzyki popularnej. Koncertował w kraju i za granicą w takich krajach jak Niemcy, Norwegia, Szwecja, Holandia,  Stany Zjednoczone, Izrael. Wykonuje muzykę solową i zespołową. Jest aktywnym muzykiem sesyjnym i koncertowym.

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie - kup bilety online

Nie przegap