Książęca Orkiestra Salonowa powstała, jako kontynuacja Książęcej-Górniczo-Uzdrowiskowej Orkiestry-Wałbrzych. Pomysłodawcą i dyrektorem...

Książęca Orkiestra Salonowa powstała, jako kontynuacja Książęcej-Górniczo-Uzdrowiskowej Orkiestry-Wałbrzych. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym orkiestry jest Jerzy Kosek. Grają muzykę ambitną, ale także ciekawą dla publiczności o czym świadczy obecność dużej rzeszy melomanów na każdym koncercie.W skład tej kameralnej orkiestry wchodzą znakomici muzycy z Wałbrzycha, Wrocławia czy Jeleniej Góry. Orkiestra prowadzi ożywioną działalność koncertową na teranie całego Dolnego Śląska przybliżając słuchaczom piękno kameralnej muzyki, ciekawy różnorodny repertuar oraz światowej klasy solistów.
Dyrygent i dyrektor artystyczny Jerzy Kosek jest wyróżnionym absolwentem Średniej Szkoły Muzycznej w Olsztynie w klasie fortepianu. Ukończył następnie Akademię Muzyczną w Katowicach -dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury prof. Karola Stryji. Studia kontynuował w Halle w klasie prof. Olafa Kocha i w Wiedniu w klasie prof. Karla Ősterreichera i Vaclava Neumanna.Jest laureatem III Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów w Katowicach w 1987 roku, finalistą I Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów w Jerozolimie w 1995 roku.
Dyrygował większością orkiestr symfonicznych i kameralnych w Polsce,
a także w Niemczech, Austrii, Danii, Holandii, Węgrzech, Ukrainie, Jugosławii,
Wenezueli, Izraelu, Portugalii, Chinach, USA (m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku).
W Bielawie wystąpią po raz pierwszy podczas, również pierwszego w XXI wieku, koncertu noworocznego w dniu 2 stycznia 2022r.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar MOKiS Bielawa