Informacje o Organizatorze

MOKiS Bielawa - kup bilety online

KUP BILET

Koncert ŚLĄSKIE SZLAGIERY  

KUP BILET

Koncert ŚLĄSKIE SZLAGIERY

Brak terminów

Informacje

UWAGA. Bilety na Kartę Bielawianina dostępne tylko w kasie.

Grzegorz Poloczek - piosenkarz, satyryk, członek i autor wielu tekstów górnośląskiego Kabaretu Rak.
Jest autorem piosenki „Gorol, Hanys, dwa bratanki i do bitwy, i do szklanki”, która przeważnie była wykorzystywana jako czołówka i w napisach końcowych serialu Święta wojna. Pisze znakomite piosenki. Niektóre zabawne i rozśmieszające do łez, inne zmuszające do refleksji i wzruszające.  
Poloczek nagrodzony został za swój dorobek na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Do tej pory artysta wydałkilka solowych albumów. Na płytach przeważają utwory o śląskim charakterze. Pokazujące życie oraz tradycje Śląska. Słuchaczy przyciąga pewna historia, którą opowiada Grzegorz, śpiewając o miejscach i zdarzeniach z dzieciństwa i młodości. Oczywiście, na płytach nie brakuje utworów zabawnych, kabaretowych oraz piosenek bardziej lirycznych i nastrojowych.

Bożena Mielnik - wokalistka, tekściarka. Pochodzi z Katowic. Obecnie jest solistką i autorką teksów swoich utworów.
Z muzyką związana jest od najmłodszych lat, już w czasach szkolnych śpiewała w kilku zespołach muzycznych, w tym w grupie „Granatowe Otoki”, współpracującym z profesjonalnymi orkiestrami.

Początki kariery na śląskim rynku muzycznym to 1998 rok, gdy wokalistka nagrała przebój Mały domek. Bożena Mielnik była też współzałożycielką oraz wokalistką zespołu instrumentalno-wokalnego Awista   Piosenkarka jest też założycielką, solistką i tekściarską we własnym projekcie Bożena Mielnik Band, założonym w 2015 roku.Ma na koncie kilka Duetów z takimi artystami, jak: Waldemar Wiśniewski (Pamięć, Śląskie klimaty), M Band.
Do największych przebojów artystki: Mały domek, Śląskie klimaty, Dla Ciebie kochany, Serca dwa to Ty i ja, Czy wiesz kochany, Przelotny ptaku.

 

MOKiS Bielawa - kup bilety online

Polecane

Nie przegap