Informacje o Organizatorze

Nowosolski Dom Kultury - kup bilety online

KUP BILET

70-lecie Zespołu ŚLĄSK – Koncert Jubileuszowy A to Polska właśnie  

KUP BILET

70-lecie Zespołu ŚLĄSK – Koncert Jubileuszowy A to Polska właśnie

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

Z okazji jubileuszu artyści zaprezentują nowosolskim widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70 – letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata.

W hali widowiskowo-sportowej zespół wystąpi w składzie ok. 100 artystów baletu, chóru i orkiestry.

Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu „ Śląsk ’’ swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Świątka – twórców potęgi i sławy Zespołu,, Śląsk”. W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów:,, Karolinka”,,, Ondraszek”,,, Hej te nasze góry” oraz tańców:,, Taniec chustkowy”,,, Krakowiak”,,, Tańce górali podhalańskich” i wielu innych niezwykłych utworów.

Kolejny okrągły jubileusz Zespołu,, Śląsk” za kilka lat - świętujmy zatem razem z zespołem ten piękny jubileusz na koncertach, warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą, kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.

 

ZAPRASZAMY!!!

Nowosolski Dom Kultury - kup bilety online

Nie przegap