Informacje o Organizatorze

Nowosolski Dom Kultury - kup bilety online

KUP BILET

Opowiedz nam o przyszłości | Sieć Scen Prezentacyjnych  

KUP BILET

Opowiedz nam o przyszłości | Sieć Scen Prezentacyjnych

Brak terminów

Informacje

Przedstawienie „Opowiedz nam o przyszłości” jest inspirowane twórczością Lema, a w szczególności jego powieścią „Solaris”. Zajmuje się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

Teatr Tańca Zawirowania

Choreografia: Elwira Piorun

Scenariusz: Włodzimierz Kaczkowski

Taniec i kreacja: Michał Góral, Anna Banasik

Opracowanie wizualne: Julia Ruszczyńska

Zdjęcia: Piotr Szymański

Animacja: Dominika Struzik

Czas: 60 minut, po spektaklu zapraszamy na rozmowę z artystami.

Spektakl prezentowany w ramach Sieci Scen Prezentacyjnych, której organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Nowosolski Dom Kultury - kup bilety online

Polecane

Nie przegap