Informacje o Organizatorze

Ośrodek Kultury i Sztuki - kup bilety online

KUP BILET

BOSKA  

KUP BILET

BOSKA

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

Główną bohaterką Boskiej jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm, więc jest komentowane już od pierwszych miesięcy życia. Bohaterka, odczuwając coraz silniejszą presję, sięga po różne narzędzia dyscyplinowania ciała, poczynając od diet, a kończąc na morderczych ćwiczeniach i nienawiści do swojego ciała. Boska to też historia osoby, która na drodze ku akceptacji siebie niejako rodzi się na nowo – odkrywa swój twórczy potencjał i zaczyna podążać za swoim powołaniem.

Tekst spektaklu powstał przy użyciu technik stosowanych w teatrze dokumentalnym. Materiałem wyjściowym były wywiady z kobietami, które mierzyły się z krzywdzącymi komentarzami na temat swojego wyglądu i którym udało się w pełni zaakceptować siebie. Scenariusz został oparty na ich historiach.

Ktoś komentuje twój wygląd, co robisz? Nie przejmujesz się, odgryzasz, obracasz wszystko w żart, próbujesz się zmienić? Nieproszone recenzje wyglądu czają się wszędzie. O tym właśnie jest Boska. To opowieść o języku, który rani ciało, i o tym, jak można się mu poddać, ale również przed nim bronić.

Twórcy:
światło, dźwięk i projekcje Tekst: Irka Wypych, Katarzyna Baraniecka
Reżyseria: Katarzyna Baraniecka
Obsada: Ewa Sadowska, Michał Remiszewski
Scenografia i kostiumy: Marta Czujowska
Choreografia: Magdalena Górnicka-Jottard
Muzyka: Patrycja Hefczyńska

Przedstawienie dla widzów 14+

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Ośrodek Kultury i Sztuki - kup bilety online

Nie przegap