"Sprzedam" to rodzaj gry towarzyskiej. Gra oparta jest na przypuszczeniach dotyczących osób, sytuacji, przebiegu zdarzeń. Kto, gdzie, kiedy i dlaczego. Dlaczego? Każdy z nas zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Każdy pochodzi z jakiegoś kraju. Ja jestem z Polski. To dobrze czy źle? Polska to wolny kraj… W tym kraju się urodziłam i zakochałam się po raz pierwszy. W tym kraju zostałam zgwałcona i nie umiem tego udowodnić. W tym kraju jestem chora i nie stać mnie na leczenie. Tutaj modlę się o istnienie jakiegokolwiek Boga i zabijam siebie – na każdym spektaklu jeden raz, bo w tym kraju ja jestem aktorką. Polska to wolny kraj. Polska jest w Europie. To dobrze czy źle? Kto, gdzie, kiedy i dlaczego? Zadaję pytania i szukam odpowiedzi. Warunkiem gry jest ruch, więc się przemieszczam – pionowo albo poziomo… Będzie dobrze, myślę. Będzie źle, myślę. Pani Stysiu! Pani Stysiu! Nie ma jej… Jak widownia chce kawy, to nigdy jej nie ma…
scenariusz: Małgorzata Szczerbowska
reżyseria: Szymon Kaczmarek
scenografia: Kaja Migdałek
występują: Małgorzata Szczerbowska, Szymon Kaczmarek
premiera: 13 lutego 2015, Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu
czas trwania: 80 minut
Spektakl zrealizowany w ramach rezydencji artystycznej Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.