K jak Królowa to autorski monodram Teatru Korba oparty na motywach Jaśka Andrzeja Maleszki. Spektakl jest utrzymany w gorzko-komediowej formie....

K jak Królowa to autorski monodram Teatru Korba oparty na motywach Jaśka Andrzeja Maleszki. Spektakl jest utrzymany w gorzko-komediowej formie. Jest Aleksandra – dziewczyna, jest Sota – przyjaciółka, jest bezpieczny dom. Jak wyjść ze swojej strefy komfortu – z domu? Wydawałoby się, że to nie jest trudne. Pomóżmy jej przekroczyć próg. Niech świat się zakocha. Niech świat zobaczy Aleksandrę Kruk.

scenariusz: Katarzyna Miałkowska i Tomasz Rytwiński na podstawie Jaśka Andrzeja Maleszki
scenografia i reżyseria: Tomasz Rytwiński
występuje: Katarzyna Miałkowska
premiera: 16 listopada 2018, Klub Proza, Wrocław
czas trwania: 50 minut

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na stronie: http://bitly.pl/4xrH4 oraz na pół godziny przed spektaklem w Piekarni.

Teatr Korba powstał z inicjatywy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego: Marcina Jagodzińskiego i Tomasza Wojtkiewicza. W pierwszych latach istnienia zespół funkcjonował przy Uniwersytecie Wrocławskim jako teatr studencki. W latach 2005–2006 działał pod opieką Towarzystwa Edukacji Otwartej, a od 2007 roku jest zarejestrowany jako stowarzyszenie. Przez lata skład zespołu bardzo się zmieniał.
Korba to ponad 20 premier, wyjazdy zagraniczne, festiwale, nagrody i uznanie widzów. Każdy z obecnych członków zespołu zawodowo zajmuje się czymś innym niż teatr, ale wolne chwile poświęca na próby. Korbowcy starają się kultywować idee teatru offowego i cenią wartości, które wnosi każdy, kto do nich dołącza.

Spektakl prezentowany w ramach cyklu:
Wrocławska Offensywa Teatralna gra w Piekarni

Pluszowe fotele, garnitury i trzygodzinne spektakle, to nie u nas. My kusimy teatralną przygodą. Wrocławski teatr niezależny to bogaty i zaskakujący świat, który czeka na odkrycie. Wreszcie możesz to zrobić. Regularnie gramy nasze spektakle w Piekarni. Dowiedz się, co w offie piszczy.

www.wrot.pl
Partnerem projektu jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
Patronat medialny: Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio RAM.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Piekarnia Wrocław