Pierogi z wiśniami to spektakl ruchowo-taneczny oparty na doświadczeniach życiowych trzech osób, które dokonały rewolucyjnej zmiany we wszystkich...

Pierogi z wiśniami to spektakl ruchowo-taneczny oparty na doświadczeniach życiowych trzech osób, które dokonały rewolucyjnej zmiany we wszystkich elementach egzystencji. Bohaterowie dzielą się z widzami refleksjami dotyczącymi typowego funkcjonowania współczesnych ludzi. Próbują przełamać wszelkie możliwe schematy. Stawiają pytania o to, co jest naprawdę ważne, jakie znaczenie mają kontakty między ludźmi, czy można przeniknąć w szczeliny istnienia innych i czy daje to szansę na przełamanie samotności?
Spektakl to nie zestaw gotowych odpowiedzi, ale refleksja nad tym, jakie znaczenie ma sztuka, a zwłaszcza taniec, w budowaniu filozofii aktywnego, szczęśliwego życia.

scenariusz i reżyseria: zespół
muzyka: AFAR
występują: Małgorzata Czaban, Magdalena Sztylińska, Krzysztof Sztyliński
premiera: 20 października 2019, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
czas trwania: 40 minut

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na stronie: http://bitly.pl/4xrH4 oraz na pół godziny przed spektaklem w Piekarni.

Grupa AFAR jest częścią PROTOciała, które powstało podczas realizacji jednego z projektów w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dziś twórcy kontynuują początkową ideę, jaką jest zatarcie granic między klasycznie rozumianymi kategoriami pełno- i niepełnosprawności. Program działań ProtoCIAŁA obejmuje tancerzy pełnosprawnych oraz osoby o ograniczonej mobilności, słabowidzących, a także seniorów. Wszyscy oni mają głęboką potrzebę pokonywania barier społecznych i architektonicznych, budowania relacji z drugim człowiekiem. Spotykają się, aby poszukiwać nowych jakości w swoich ciałach dzięki technikom ruchu autentycznego, kontakt improwizacji, praktyki somatycznej i animal flow. Głównym narzędziem pracy ProtoCIAŁA jest improwizacja taneczna w przestrzeniach miejskich. W ubiegłorocznym cyklu spotkań „My Performative Space” zespół wykreował aż 10 wydarzeń performatywnych we Wrocławiu.
Spektakl prezentowany w ramach cyklu:
Wrocławska Offensywa Teatralna gra w Piekarni

Pluszowe fotele, garnitury i trzygodzinne spektakle, to nie u nas. My kusimy teatralną przygodą. Wrocławski teatr niezależny to bogaty i zaskakujący świat, który czeka na odkrycie. Wreszcie możesz to zrobić. Regularnie gramy nasze spektakle w Piekarni. Dowiedz się, co w offie piszczy.

www.wrot.pl
Partnerem projektu jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
Patronat medialny: Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio RAM.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Piekarnia Wrocław