Spis kobiet to spektakl-pułapka. Jej mechanizm tworzy się na naszych oczach, łapiemy się w nią sami, ulegając naszym przyzwyczajeniom w...

Spis kobiet to spektakl-pułapka. Jej mechanizm tworzy się na naszych oczach, łapiemy się w nią sami, ulegając naszym przyzwyczajeniom w myśleniu o pracy i o kobietach.

Tekst, na którym bazuje przedstawienie, powstał z rozmów i ze spotkań z kobietami pracującymi na ul. 1 Maja w Lublinie. Na krótkim odcinku miasta, pomiędzy dworcem kolejowym a ruchliwym skrzyżowaniem, mieści się ponad siedemdziesiąt punktów usługowych i handlowych. Pracują w nich kobiety: młode, starsze, zadowolone, sfrustrowane – ich głosy układają się w niejednorodną opowieść o zmieniającej się Polsce, o pieniądzach, o codziennym radzeniu sobie, o aspiracjach, o dzieciach, mężczyznach, o społeczeństwie.

W naszym spektaklu wszystkie one zostaną postawione przed niezwykłym wyzwaniem i niezwykłą szansą. Która z nich ją wykorzysta?

research dramaturgiczny: Agnieszka Pajączkowska, Dorota Ogrodzka
scenariusz i reżyseria: Dorota Ogrodzka, Izabella Gawęcka, Alicja Brudło, Anna Sadowska, Iwona Konecka
muzyka: Elektronowy Miś
światła: Maciej Ratajczyk
występują: Izabella Gawęcka, Alicja Brudło, Anna Sadowska, Iwona Konecka
premiera: 18 listopada 2017, Teatr Ósmego Dnia, Poznań
czas trwania: 60 minut

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na stronie: http://bitly.pl/4xrH4 oraz na pół godziny przed spektaklem w Piekarni.

Spektakl zrealizowany na podstawie scenariusza nagrodzonego w ramach konkursu Teatru Ósmego Dnia OFF: Premiery/Prezentacje 2017.

Kolektyw Polka skupia kobiety pochodzące z różnych miast i działające wokół różnorodnych inicjatyw. To doświadczone aktorki, reżyserki, menedżerki kultury i działaczki społeczne. Grupa zawiązała się w 2016 roku podczas wspólnej pracy ze społecznością ulicy 1 Maja w Lublinie. Na podstawie rozmów z mieszkankami i pracownicami tej przestrzeni Kolektyw Polka stworzył Dramaturgie pracy kobiet. Czytanie performatywne tekstu odbyło się w tym samym miejscu, z którego zebrany został materiał – na ulicy 1 Maja. W dalszej drodze artystycznej zespół eksploruje temat pracy kobiet, eksperymentując na styku animacji kultury i teatru dokumentalnego.
W skład Kolektywu wchodzą: Alicja Brudło, Izabella Gawęcka, Iwona Konecka, Dorota Ogrodzka, Agnieszka Pajączkowska, Katarzyna Pągowska, Anna Sadowska.

Spektakl prezentowany w ramach cyklu:
Wrocławska Offensywa Teatralna gra w Piekarni

Pluszowe fotele, garnitury i trzygodzinne spektakle, to nie u nas. My kusimy teatralną przygodą. Wrocławski teatr niezależny to bogaty i zaskakujący świat, który czeka na odkrycie. Wreszcie możesz to zrobić. Regularnie gramy nasze spektakle w Piekarni. Dowiedz się, co w offie piszczy.

www.wrot.pl
Partnerem projektu jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
Patronat medialny: Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio RAM.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Piekarnia Wrocław