To sztuka nagrodzona "za wysoki poziom artystyczny przedstawień dla dzieci młodzieży" podczas 19. Finału Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie...

To sztuka nagrodzona "za wysoki poziom artystyczny przedstawień dla dzieci młodzieży" podczas 19. Finału Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Opowiada historię Krzysia, nie mogącego pogodzić się z odejściem Babci. Główny bohater niczym Dante wyrusza w metafizyczną podróż, napotykając po drodze całą ferrię magicznych postaci.

Rezerwacje biletów na spektakl można dokonywać pod nr. tel 14 688 32 87 lub 784 976 025

Zapraszamy!

Jak poradzić sobie z odejściem osoby, która rozumiała nas w pół słowa? Jak odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu znika - i ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć, co się stało? Czy Krzyś odnajdzie babcię? Czy rodzice staną na wysokości zadania i zmierzą się z tym, że babcia „powiedziała pa, pa”? I co do tego wszystkiego ma Komandos, Miś, Owieczka i Lalka…?

Spektakl w reżyserii Agaty Biziuk powstaje na podstawie niekonwencjonalnego tekstu autorstwa reżyserki i Agnieszki Makowskiej. Teksty piosenek pisze Malina Prześluga, jedna z najzdolniejszych autorek sztuk dla dzieci, wielokrotnie nagradzana w konkursach dramatopisarskich. Całości dopełni oprawa muzyczna - trzyosobowy, grający na żywo zespół muzyczny.

„Gdzie jest Babcia” to sztuka w lekki i zabawny sposób mierząca się z ważnymi problemami: odejściem ukochanej osoby, dorastaniem, próbą uświadomienia sobie, skąd się pochodzi i dokąd idzie. W wyczarowanym przez autorki świecie ożywają zabawki, zatrzymany czas siedzi w szafie, Pierrot opowiada o tragedii swojego życia, a babcia przelatuje nad rzeką na paralotni. Wszystko po to, aby Krzyś z małego chłopca stał się dużym chłopcem.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie