Sala nienumerowana. Rezerwacja miejsc innych niż dostępne na stronie ekobiletu, kontakt: kasa biletowa tel. 14 688-32-87, 668 323 998, 784-976-025,...

Sala nienumerowana. Rezerwacja miejsc innych niż dostępne na stronie ekobiletu, kontakt: kasa biletowa tel. 14 688-32-87, 668 323 998, 784-976-025, email: kasabiletowa@teatr.tarnow.pl. „Kolega Mela Gibsona” jest satyrą na tak zwane lokalne gwiazdy. Tomasz Jachimek napisał tekst błyskotliwy, zabawny, ale nie pozbawiony refleksji, w którym zdradza szerokiej widowni z rozbrajającą niefrasobliwością bezprzykładne śmiesznostki i fobie środowiska aktorskiego. To pierwsza premiera rozpoczynającego się właśnie 58 sezonu artystycznego tarnowskiej sceny.

W swojej sztuce Tomasz Jachimek nie zgłębia jednak tajemnic Hollywoodu, nie zagląda za kulisy życia amerykańskich gwiazdorów, ale opowiada o losach… Feliksa Rzepki – przedstawiciela rodzimego show biznesu, aktora teatralnego, niegdyś popularnego i lubianego, teraz przeżywającego schyłek swojej kariery.

Prapremiera sztuki miała miejsce w 2007 roku w Teatrze Korez w Katowicach, a w rolę Feliksa Rzepki wcielił się wówczas Mirosław Neinert. Spektakl zdobył wszelkie nagrody teatralne, jakie można uzyskać w Polsce, m.in. główną nagrodę na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie i nagrodę aktorską na XII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2008 w Tarnowie.

Na scenie Solskiego monodram przedstawi Jerzy Pal, którego tarnowscy widzowie mogli już oglądać w sztuce „Brat naszego Boga”. „Kolegę Mela Gibsona” reżyseruje Tomasz Piasecki.

Premiera miała miejsce w niedzielę 4 września 2011 roku w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie