Rezerwacja miejsc innych niż dostępne na stronie ekobiletu, kontakt: kasa biletowa tel. 14 688-32-87, 668 323 998, 784-976-025, email:...

Rezerwacja miejsc innych niż dostępne na stronie ekobiletu, kontakt: kasa biletowa tel. 14 688-32-87, 668 323 998, 784-976-025, email: kasabiletowa@teatr.tarnow.pl. Komedia, w której można znaleźć ważne pytania wkraczające w dziedzinę gender, nasycona psychologiczną mądrością i jednocześnie nieprzyzwoicie śmieszna? To właśnie „W pokoju obok”, tekst amerykańskiej dramatopisarki Sarah Ruhl, w Polsce znanej m.in. ze świetnie przyjętej sztuki „Posprzątane”.

Catherine Givings i Sabrina Daldry to dwie kobiety żyjące w latach 80. XIX wieku. Pierwsza z nich jest żoną lekarza, który, z pomocą swojej asystentki Maggie, leczy kobiecą histerię nowoczesną metodą - wibratorem. Pani Daldry jest nerwowa, wrażliwa na zimno i światło, a po poradę wraz z mężem przychodzi do gabinetu doktora Givings. Co wyniknie z tego spotkania, zwłaszcza gdy do bohaterów dołączą malarz Leo i piękna Elizabeth?

Sztuka Ruhl, nominowana do prestiżowej Tony Awards oraz nagrody Pulitzera, przenosi nas w przeszłość, ale porusza tematy uniwersalne. Czym jest miłość i namiętność? Czy obie mogą zaistnieć w małżeństwie? Czy można nauczyć się czułości wobec ukochanej osoby?

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie