Rezerwacja miejsc innych niż dostępne na stronie ekobiletu, kontakt: kasa biletowa tel. 14 688-32-87, 668 323 998, 784-976-025, email:...

Rezerwacja miejsc innych niż dostępne na stronie ekobiletu, kontakt: kasa biletowa tel. 14 688-32-87, 668 323 998, 784-976-025, email: kasabiletowa@teatr.tarnow.pl. Zapraszamy na najnowszy spektakl dla najmłodszych.
„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.”

„Lato Muminków” jest historią luźno wzorowaną na „Śnie nocy letniej” W. Shakespeare'a. Noc Świętojańska staje się tłem dla opowieści o tęsknocie, przywiązaniu, trosce i trwaniu we śnie. To czas czarów i cudów. Żywioł rozdzielił kochające się osoby, wszyscy chcą powrotu do rodziny, spokoju i harmonii. Prawa świata Muminków łączą się z legendami i wierzeniami tworząc spójną mitologię.

Cała saga o Muminkach jest skonstruowana na bazie idei o szczęśliwym społeczeństwie i pokojowej rzeczywistości. To fikcja bazująca na marzeniach i tęsknotach z niepewnych czasów przedwojennych i wojennych. Pragnienie czegoś innego, lepszego. Jak pisała Tove Jansson w jednym ze swych listów „to te przecholerne czasy wojny zmusiły mnie, malarkę, do pisania baśni”. Autorka uciekła z okoliczności, które była nie do zniesienia, do dziecięcego kosmosu funkcjonującego w symbiozie z naturą i jej mocami.

„Muminki” przez występującą w nich wielogatunkowość uczą tolerancji, szacunku do inności. Pokazują, że należy być uprzejmym, traktować się elegancko. Gloryfikują bliskość, zaufanie, ciepło rodzinne i mądrą rozmowę. To klasyka światowej literatury, dzieło filozoficzne, które nieustannie udowadnia swoją ponadczasowość.


-----------

Moomin Charakters Oy Ltd reprezentuje Tove Jansson i jest oficjalnym właścicielem praw autorskich do postaci Muminków.

Agency North Ltd reprezentuje prawa autorskie do wystawień scenicznych Muminków na całym świecie.

ADiT reprezentuje prawa autorskie Tove Jansson na terenie Polski.

ZAiKS reprezentuje prawa tłumacza sztuki

© Moomin Characters ™

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie