Rezerwacja innych miejsc niż dostępne na stronie ekobiletu oraz rezerwacja biletów grupowych, kontakt kasa biletowa tel. 14 688-32-87,...

Rezerwacja innych miejsc niż dostępne na stronie ekobiletu oraz rezerwacja biletów grupowych, kontakt kasa biletowa tel. 14 688-32-87, 784-976-025, 668 323 998 kasabiletowa@teatr.tarnow.pl.
Opis spektaklu. Jest rok 1965. W Wielkiej Brytanii właśnie zniesiono karę śmierci. Na północy Anglii w prowincjonalnym Oldham lokalną sławą jest właściciel pubu Harry Wade, który przez dwadzieścia pięć lat był katem w służbie Korony Brytyjskiej. Drugim po Albercie Pierrepiont katem w kraju.

Miejscowa prasa i stali bywalcy pubu z niecierpliwością czekają na to, jak Harry zareaguje na wieść o zmianach w brytyjskim wymiarze sprawiedliwości. Czy pojawienie się niespodziewanego przybysza z południa zakłóci spokój mieszkańców Oldham w tym wyjątkowym dniu?

'Porachunki z katem" to trzymająca w napięciu czarna komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i błyskotliwych dialogów. McDonagh nieustannie zaskakuje, gra z przyzwyczajeniami widza, bawi się formą. A wszystko po to, by postawić pytania o naturę sprawiedliwości, nieomylność sądów i prawo do decydowania o życiu innych ludzi.

Dramat został nagrodzony najbardziej znaczącym brytyjskim wyróżnieniem teatralnym - Laurence Olivier Award za rok 2015 w kategorii "najlepsza nowa sztuka", a w czerwcu 2016 roku otrzymał nagrodę South Bank Sky Arts Award. Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie