Pędrek Wyrzutek zaprasza w podróż przez najdziwniejsze krainy dziecięcej wyobraźni. Próbując dowiedzieć się, kim jest?, spotka wielu bohaterów, z...

Pędrek Wyrzutek zaprasza w podróż przez najdziwniejsze krainy dziecięcej wyobraźni. Próbując dowiedzieć się, kim jest?, spotka wielu bohaterów, z których każdy będzie mu poddawał wiele wskazówek, jak odpowiedzieć na to pytanie. Czy znajdzie odpowiedź? Czy przestanie być "Wyrzutkiem"? Czy znajdzie akceptację otoczenia? Tego będzie się można dowiedzieć na spektaklu "Przygody Pędrak Wyrzutka" wg opowieści Stefana Themersona.

Stefan Themerson stworzył powieść uniwersalną, która do dziś nie traci na wartości. To opowieść o wędrowcu, który przemierzając krainę pełną dziwnych postaci szuka odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań nurtujących nie tylko współczesnego człowieka: "Kim ja jestem?"

Pędrek Wyrzutek to postać niezwykła. W zależności od tego kogo pytał o zdanie był po części człowiekiem, psem, słowikiem i rybą. Ludzie, bowiem widzieli w nim psa; dla psów był słowikiem, a dla słowików rybą. Zatem sam główny bohater, który nie został jasno zidentyfikowany przez autora budzi niemałą ciekawość i staje się dla czytelnika pewną łamigłówką. Niejasno określona tożsamość powoduje u Pędrka zagubienie; bohater koniecznie chce się dowiedzieć kim jest, w związku z tym udaje się w podróż, aby odnaleźć kogoś, kto odpowie na nurtujące go pytanie.

Spektakl prezentowany w ramach VII edycji Festiwalu dla dzieci "Mała Talia". Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie