Rewelacyjny fabularyzowany dokument, który opowiada o jednym dniu z życia Nicka Cave’a – pochodzącego z Australii charyzmatycznego muzyka i...

Rewelacyjny fabularyzowany dokument, który opowiada o jednym dniu z życia Nicka Cave’a – pochodzącego z Australii charyzmatycznego muzyka i pisarza.
Niezwykły portret fascynującego i wymykającego się schematom australijskiego artysty – Nicka Cave’a. W filmie został przedstawiony jego umowny dwudziestotysięczny dzień na Ziemi. Dokumentaliści towarzyszą mu od wczesnego ranka do nocnego spaceru wzdłuż plaży. Podglądają go na spotkaniu z terapeutą, z którym muzyk rozmawia o swoim dzieciństwie, i z przyjaciółmi. Wszystko uzupełnione jest materiałem z prób, studiów nagraniowych i prywatnych obrazków z dziećmi. Australijczyk dzieli się z widzami swoją wizją rzeczywistości i wprowadza ich w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty pt. "Push the Sky Away". Nietypowy film dokumentalny o jednym z najbardziej enigmatycznych artystów naszych czasów, muzyku, pisarzu i poecie Nicku Cave’ie. Nominowani za swój obraz do BAFTY Iain Forsyth oraz Jane Pollard w poetycki, acz niepozbawiony ironii sposób przedstawiają sylwetkę australijskiego twórcy. Obraz urzeka niepowtarzalnym klimatem i pomysłową formą. Obok Cave’a i członków jego rodziny w filmie pojawią się takie postaci, jak muzycy Warren Ellis i Blixa Bargeld, aktor Ray Winstone czy gwiazda muzyki pop Kylie Minogue. Produkcja zdobyła liczne wyróżnienia, w tym nagrody za reżyserię i montaż na prestiżowym festiwalu w Sundance.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Sala Teatralna
28 marca, godzina 19:00
Bilety: 5 zł

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki