Informacje o Organizatorze

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - kup bilety online

KUP BILET

Odmieńmy tylko rytm – koncert w 100. rocznicę urodzin Charlesa Aznavoura  

KUP BILET

Odmieńmy tylko rytm – koncert w 100. rocznicę urodzin Charlesa Aznavoura

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

W 100. Rocznicę urodzin Charlesa Aznavoura zainspirowany jego twórczością Francois stworzył spektakl poświęcony artyście. W tym koncercie przeplatają się najpiękniejsze piosenki Aznavoura śpiewane po francusku i po polsku, oraz najciekawsze anegdoty i cytaty z życia artysty. Zapraszamy 22 maja 2024r.  w środę o godz. 19:00. 

Francois jest zawodowym piosenkarzem z Francji mieszkającym w Polsce od 2011 roku. Mówi płynnie po polsku dzięki intensywnej nauce języka polskiego. Karierę sceniczną rozwinął po zdobyciu złotego przycisku w polskim programie telewizyjnym Mam Talent w 2018 roku. Od tej pory regularnie koncertuje w całej Polsce z repertuarem polsko-francuskim.  Rocznie gra kilkadziesiąt koncertów, ale usłyszeć go można także w telewizji oraz radio. W 2021 roku Francois nagrał dwupłytowy album CD, zatytułowany „Vis-à-Vis” przedstawiający francuskie adaptacje najpiękniejszych polskich przebojów i na odwrót. Płyta cieszy się dużą popularnością.

Pięć lat temu odszedł od nas wybitny piosenkarz Charles Aznavour. Obok Edith Piaf, Jacques’a Brela, on jest uznany na całym świecie za najwybitniejszego francuskiego piosenkarza stulecia. Występował kilka razy na polskiej scenie. W maju obchodziłby 100. urodziny. Z tej okazji zapraszamy na niezapomniany wieczór koncertowy.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - kup bilety online

Nie przegap