Informacje o Organizatorze

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - kup bilety online

KUP BILET

Oko w oko z PAJĘCZAKAMI I grupa  

KUP BILET

Oko w oko z PAJĘCZAKAMI I grupa

Brak terminów

Informacje o wydarzeniu

Na Świecie występuje około 1,3 mln. gatunków stawonogów, w tym około 60 tys. pajęczaków. Stawonogi są najliczniejszą grupą i stanowią 75% wszystkich zwierząt na Ziemi. Do grupy tej należą m.in. pajęczaki, skorupiaki oraz owady.

Na spotkaniu opowiemy o pajęczakach żyjących w Polsce i na Świecie oraz o zasadach ich obserwacji. Zwrócimy uwagę zarówno na podobieństwa, jak i różnice w obrębie grupy. Przedstawimy różnego typu powiązania między budową, a trybem życia pajęczaków.

Nie zabraknie także ciekawostek. Podpowiemy jak zachować się, gdy spotkamy rozdrażnionego ptasznika lub skorpiona, gdzie możemy się ich spodziewać oraz co zrobić gdy spotkamy któregoś z nich w naszym domu.  Odpowiemy na pytania, czym się żywią, gdzie mieszkają, czy są dla nas niebezpieczne, do czego służy pajęczyna i włoski pająków, ile par oczu ma ptasznik oraz na wiele innych.

Miejsce: sala wielofunkcyjna Zajazdu Kościuszkowskiego, ul. Bialoprądnicka 3 Kraków

Bilety: 20,00zł / os. (dostępne na stronie ekobilet.pl, w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków) oraz w miarę wolnych miejsc przed wydarzeniem). 

Uwaga! Bilety obowiązują każdego (zarówno rodziców, jak i dzieci). 

Liczba miejsc ograniczona!

Prowadzący: ZooVentura

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - kup bilety online

Nie przegap