Poczujcie z nami rytm i spróbujcie sami odkryć kilka z nich grając na bębnach djembe ale też na własnym ciele! Ablaye Badji wprowadzi was w świat...

Poczujcie z nami rytm i spróbujcie sami odkryć kilka z nich grając na bębnach djembe ale też na własnym ciele! Ablaye Badji wprowadzi was w świat rytmu, a po zakończeniu warsztatów na pewno będziecie chcieli więcej. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia wraz z rodzicami na rodzinne warsztaty bębniarskie w niedzielę, 13 lutego 2022r. o godz. 16:00. Bilety do nabycia przez Ekobilet.pl lub w kasie dworku.

Podczas warsztatów będziecie mieli okazję wysłuchać powitalnego mini koncertu. Następnie zaprosimy Was do zapoznania się z instrumentami, na których gramy. W kolejnym kroku zabawimy się w odkrywców rytmów i będziemy odgadywać je po kilku zagranych dźwiękach. Śpiew i body drumming to kolejny punkt naszego programu. Podróż zakończymy sekwencją gry na bębnach djembe.

Prowadzący: Ablaye Badji
Czas: 13 II 2022r. (niedziela), godzina 16.00
Miejsce: sala wielofunkcyjna – Zajazd Koścuszkowski, ul. Białoprądnicka 3
Cena: 20,00 zł/osoby (bilety do nabycia przez Ekobilet.pl, w kasie dworku lub w miarę wolnych miejsc przed wydarzeniem. Ilość miejsc ograniczona.)

Ablaye Badji to multiinstrumentalista, członek sławnej rodziny griotów - Cissoko. Ablaye urodził się i dorastał w Ziguinchor, w Senegalu. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach takich jak djembe, sabar, seourouba. Jednak słabość do kory była u niego widoczna od najmłodszych lat. Zazwyczaj tradycja grania na korze przekazywana jest z ojca na syna. Jednakowoż Ablaye odziedziczył muzyczny spadek od swojego dziadka – Kemo Susso – jednego z najwybitniejszych senegalskich muzyków swojego pokolenia. Miłość do muzyki Ablaye wyssał również z mlekiem matki – Ma Awa Cissoko – tradycyjnej pieśniarki, która zabierała go ze sobą na koncerty, gdy ten nie potrafił jeszcze nawet chodzić. Dzięki temu styl gry na korze Ablaye'a jest unikatowy. Jego wirtuozeria, talent i niesamowity głos dodają tworzonej przez Ablaye'a muzyce charakteru.

Informujemy, że:
1. W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem SARS-COV-2 liczba miejsc jest ograniczona, niemniej po osiągnięciu wyznaczonego limitu, osoby z Unijnym Certyfikatem COVID, które zostały w pełni zaszczepione, będą miały możliwość uczestniczyć w wydarzeniu. W tym celu prosimy przygotować kod QR umieszczony na certyfikacie w celu odczytu informacji czy dana osoba została w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19.

2. Prosimy o posiadanie oraz stosowanie własnych środków ochrony w postaci maseczki.

3. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego od innych uczestników wydarzenia oraz do stosowania się do poleceń osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

więcej

Brak terminówSprawdź  Aktualny repertuar Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki