Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - kup bilety online
KUP BILET
Spotkanie z operą i nie tylko… To śpiewa Paryż
KUP BILET
Spotkanie z operą i nie tylko… To śpiewa Paryż
Brak terminów
Informacje o wydarzeniu
Paryż... miasto pełne emocji, miłosnych przygód, niezapominanych chwil i inspiracja dla setek artystów. Daje ono wachlarz interpretacji i odwołań. To tam zawędrujemy 24 października o godzinie 18.00, podczas koncertu Spotkanie z operą i nie tylko…. To śpiewa Paryż.. Niewątpliwie najbardziej kojarzoną z tym miastem piosenkarką była i jest Edith Piaf.
Któż lepiej odda czar tego miasta, niż ona?!
Jej utwory staną się jeszcze bliższe dzięki doskonałym tłumaczeniom Andrzeja Ozgi oraz interpretacji Doroty Helbin i Mateusza Dudka.
Dorota Helbin – zdobywczyni wielu nagród na festiwalach piosenki francuskiej, a przede wszystkim obdarzona lirycznym sopranem i głębokim mezzosopranem. Piosenkarce akompaniować będzie Mateusz Dudek, to niezwykle utalentowany muzyk o światowej renomie, który specjalizuje się w grze na akordeonie i bez wahania trzeba przyznać, że jest wirtuozem tego instrumentu.
Pada Padam, La Vie en rose, Non je ne regrette rien, Milord, Hymne à l’amour, Les Mots D’amour to tylko zaledwie niewielka część prezentująca piosenki Edith Piaf, których będziemy mogli wysłuchać podczas półtoragodzinnego koncertu. Program ukraszony będzie opowieściami Jana Migały, który zaznajomi nas z historią życia artystki, jej miłościami, pragnieniami i wielkiej sławie, która spadła na dziewczynę, nazywaną pieszczotliwie Wróbelek.
Zapraszamy na koncert opowiadający historię życia największej pieśniarki świata - Edith Piaf opowiedzianą słowem, anegdotą i piosenkami tej wspaniałej artystki w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi na język polski.
Bilety: 20 zł (Dostępny przez ekobilet, w kasie Dworku i w miarę dostępności miejsc przed wydarzeniem.)
Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki – Sala Kominkowa
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - kup bilety online