Serdecznie zapraszamy Państwa 29 lutego 2020 roku na koncert galowy na którym wystąpią nasi goście z Wilna, Dziecięco- młodzieżowy Zespół Tańca...

Serdecznie zapraszamy Państwa 29 lutego 2020 roku na koncert galowy na którym wystąpią nasi goście z Wilna, Dziecięco- młodzieżowy Zespół Tańca "STO UŚMIECHÓW", Kapela WESOŁE WILNO oraz mrągowski Chór KAMERTON.
Przed koncertem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Kiermasz Kaziukowy, który rozpocznie się o godzinie 14.00.

Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Tańca „STO UŚMIECHÓW” jest reprezentacyjnym zespołem artystycznym Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie. Zespół od 1996 roku aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym miasta, kraju, brał udział w wielu imprezach i festiwalach międzynarodowych organizowanych na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, Hiszpanii, Białorusi, w Polsce, Bułgarii, Macedonii Północnej. Za swą działalność Zespół był wielokrotnie nagradzany i uhonorowany licznymi dowodami uznania i dyplomami, jest laureatem wielu festiwali i konkursów w kraju i za granicą.

Celem działalności zespołu jest upowszechnianie i promowanie kultury polskiej w kraju i za granicą, by ona nie była tylko zabytkiem, echem przeszłości, ale wartością dnia dzisiejszego, źródłem tożsamości narodowej.

Zespół tworzy 5 grup tanecznych, w których tańczy ponad 100 osób: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat.

Wachlarz programowych propozycji, jakimi dysponuje Zespół jest bogaty i kulturowo zróżnicowany. Obejmuje on około 50 choreografii, na które składają się tańce polskie, litewskie, ukraińskie, słowackie, a także widowiska tematyczne („Mam biało czerwone serce”, „Żar”, „Magia świąt”). Kierownik Zespołu Danuta Grydź.

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Kino ZODIAK