EKOMuzeum
EKOKiosk
EKOSport
EKOGuide
EKOkultura
EKOkonferencja

EKOBILET POMOC

NIE MOGĘ OTWORZYĆ LINKU W SMS-IE - CO DALEJ?

Otwieranie linków z wiadomości SMS odbywa się w zależności od modelu telefonu. Problem można rozwiązać za pomocą opcji w wiadomościach SMS (szukaj słów kluczowych “Użyj szczegółu”), bądź nakierowując kursor na link i wybrać opcję “Otwórz link”. W przypadku smartfonu wystarczy kliknąć w link.

Jeśli jednak wiesz, jak otworzyć link, a mimo to, nie możesz pobrać biletu - najprawdopodobniej występuje problem z połączeniem z internetem.

MAM NIESKONFIGUROWANE POŁĄCZENIE Z INTERNETEM, CO ROBIĆ?

Większość operatorów udostępnia autokonfigurator telefonu, który w kilka sekund pomoże Ci skonfigurować dostęp do Internetu w Twoim telefonie. Zadzwoń na infolinię swojego operatora w celu uzyskania potrzebnych informacji.

JEŚLI KUPIŁEM WIĘCEJ NIŻ JEDEN BILET TO CZY DOSTANĘ KILKA SMS-ÓW?

Nie. Otrzymasz jeden bilet grupowy. Przy kasowaniu możesz wybrać, czy chcesz skasować cały bilet, czy tylko część. Jedna osoba może wejść np. godzinę po drugiej. Druga osoba musi posiadać kopię biletu. Wystarczy tylko przesłać jej SMS-a z biletem.

CZY MUSZĘ WYDRUKOWAĆ BILET?

Nie. Możesz przy wejściu pokazać fotokod ("szachownicę"). Najlepiej zapisz go w telefonie (gdy otworzysz bilet w telefonie - naciśnij "Zapisz"). Możesz też pokazać 9-cio cyfrowy kod biletu z treści SMS-a.

CZY MUSZĘ MIEĆ SMARTFONA, ABY KUPIĆ BILET?

Nie. Nasz bilet to zwykły SMS wysyłany na podany przez Ciebie numer telefonu. W treści SMS-a oprócz linku do biletu znajduje się 9-cio cyfrowy kod. Jest to kod biletu. Jeśli nie masz smartfona lub nie chcesz łączyć się z Internetem to nic się nie martw :) Wystarczy, że pokażesz ten kod przy wejściu.

ILE ZAPŁACĘ ZA POBRANIE BILETU?

Koszt pobrania biletu zamyka się w jednym pakiecie transmisji danych i waha się od kilku do kilkunastu groszy, w zależności od Twojego operatora. W celu sprawdzenia kosztu usługi należy skontaktować się ze swoim operatorem. Zawsze możesz też pokazać 9-cio cyfrowy kod biletu z treści SMS-a. W takiej sytuacji nie ma potrzeby łączenia się z Internetem i nic nie zapłacisz za pobranie biletu.

CZY MOGĘ ZWRÓCIĆ BILET?

TAK. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz Regulaminem, w przypadku zmiany terminu lub miejsca wydarzenia Organizator ma obowiązek przyjąć zwrot biletu na Twoją prośbę. W pozostałych przypadkach każdy organizator prowadzi swoją politykę realizacji zwrotów biletów, dlatego jeżeli chcesz zwrócić bilet powinieneś wysłać taką prośbę bezpośrednio do organizatora na adres email, który znajdziesz w wiadomości email jaką otrzymałeś z biletem. Organizator nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu poza przypadkami opisanymi powyżej. Jeżeli organizator przyjmie zwrot , wykona go w systemie, a Ty otrzymasz zwrot ceny biletu na ten sam rachunek bankowy z którego dokonałeś zapłaty za bilet, w okresie do kilku dni roboczych w zależności od wybranej metody płatności.

CZY MOGĘ OTRZYMAĆ FAKTURĘ ZA ZAKUPIONY BILET/BILETY?

TAK. Po wykonanej transakcji otrzymasz od nas wiadomość email z potwierdzeniem, w której znajdziesz link do pobrania zakupionego biletu. Jeśli Organizator wydarzenia udostępnił automatyczną możliwość pobrania faktury, dostaniesz ją również pod tym linkiem. Natomiast jeśli faktura nie jest dostępna w tym miejscu, musisz skontaktować się bezpośrednio z Organizatorem, podając swoje dane, w celu wystawienia faktury.

ZAPŁACIŁEM, A NIE OTRZYMAŁEM BILETU. CO ROBIĆ?

SMS powinien pojawić się w ciągu kilku minut na Twoim telefonie. Nasz bilet wysyłany jest automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty przez naszego operatora płatności internetowych - system PayU. Jeżeli opłaciłeś transakcję, a bilet nie pojawił się przez ponad 5 minut na Twoim telefonie - to najprawdopodobniej Twoja transakcja nie została jeszcze zaksięgowana. Poczekaj chwilę na swój bilet. Jeżeli twój bilet nie doszedł - skontaktuj się z nami.

NIE OTRZYMAŁEM WIADOMOŚCI EMAIL PO ZAKUPIE BILETU.

Sprawdź, czy wiadomość nie trafiła do spamu w Twojej skrzynce pocztowej.

CZY JEŚLI ZALOGUJĘ SIĘ PRZEZ FACEBOOKA, EKOBILET UZYSKA DOSTĘP DO MOJEGO KONTA.

Nie. Facebook przekaże nam tylko Twój adres email, na który wyślemy potwierdzenie biletu. Jeśli jej tam nie ma - skontaktuj się z nami.

CZY MOŻNA OTRZYMAĆ DUPLIKAT BILETU?

Nie. Nie ma takiej możliwość. Zachowaj swojego SMS-a lub wiadomość email będącą dowodem zakupu. Ewentualnie wydrukuj załącznik PDF.

JAK DŁUGO TRWA KSIĘGOWANIE TRANSAKCJI?

Powinno się odbyć w ciągu kilku minut. Gdy tylko bramka płatności potwierdzi transakcję - natychmiast wysyłamy bilet. Czasami jednak ze względu na pracę Twojego banku może to potrwać dłużej - nawet do kilku godzin.

NIE MAM INTERNETOWEGO KONTA W BANKU ANI KARTY KREDYTOWEJ - CZY MOGĘ KUPIĆ BILET?

Nie. Niestety w systemie Ekobilet można opłacać transakcje tylko poprzez internetowe konta bankowe lub z wykorzystaniem kart kredytowych. Niektóre banki umożliwiają płacenie "płaskimi" kartami, których używasz w bankomacie. Skontaktuj się ze swoim bankiem, by upewnić się, że masz taką możliwość.

NIE ZNALAZŁEM TU ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE

W takim razie koniecznie napisz do nas :) Odpowiemy na pewno!