"Polskie Przeboje Stulecia" to nowy projekt wybitnego polskiego muzyka Adama Czerwińskiego. Lata pracy z polskimi i światowymi gwiazdami (jak...

"Polskie Przeboje Stulecia" to nowy projekt wybitnego polskiego muzyka Adama Czerwińskiego. Lata pracy z polskimi i światowymi gwiazdami (jak choćby Jarkiem Śmietaną czy Nigelem Kennedym), mnóstwo zagranych i wydanych znakomitych płyt w Polsce, Europie i USA, a także tysiące koncertów składają się na dorobek Adama Czerwińskiego, jednego z najlepszych perkusistów znad Wisły. Pomysł na ten projekt powstał już kilka lat temu, ale intensywność życia muzycznego i koncertowego, zagraniczne trasy koncertowe i nagrania, nie pozwalały zrealizować go wcześniej. Na szczęście w końcu się udało! Trio MAP w składzie: Adam Czerwieński (perkusja), Piotr Lemańczyk (bas, kontrabas) i Marcin Wądołowski (gitary, śpiew), wydało płytę z wybranymi do projektu utworami.

„Płyta, którą nagraliśmy, to próba przypomnienia kilkunastu wybitnych polskich piosenek z ubiegłego stulecia. Gramy na niej między innymi "Byłaś serca biciem" Andrzeja Zauchy, "Jej portret" Bogusława Meca, "Pod Papugami" Czesława Niemena, "Kulig" Skaldów, "Modlitwę" Tadeusza Nalepy i wiele innych.

Utwory te zostały specjalnie zaaranżowane na nasz skład. Zależało nam na tym, aby utrzymać ich wspaniały klimat i emocje, a jednocześnie tchnąć w nie nowego ducha.”

…Adam Czerwiński

Na koncercie w Mrągowie wystąpią:

Adam Czerwieński – perkusja

Marcin Wądołowski – gitary, śpiew

Poul Rutschka - bas

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Kino ZODIAK