Dramat Petit Pierre to sztuka mówiąca o autentycznej postaci, jaką był Pierre Avezard (1909-1992), dotknięty zespołem Treachera Collinsa twórca...

Dramat Petit Pierre to sztuka mówiąca o autentycznej postaci, jaką był Pierre Avezard (1909-1992), dotknięty zespołem Treachera Collinsa twórca francuskiej "art brut" tj. sztuki surowej, niefałszowanej i autor "karuzeli Petit Pierre'a".

Wcześnie urodzony, upośledzony, niezdolny do nauczenia się prostych czynności. Nieświadomy toczących się tuż obok niego koszmarów wojen światowych i politycznych przemian, na starość - opromieniony sławą, której nie potrafi zrozumieć. Szczery, prostolinijny, bezinteresowny, dobry, ale również genialny. Autor zapierającego dech w piersiach, budowanego element po elemencie przez całe swoje życie, zmechanizowanego wesołego miasteczka, w którym roi się od postaci zwierząt, ludzi i pojazdów. Twórca cudu techniki. Skromny cudotwórca.

Sztuka Suzanne Lebeau jest jednocześnie literackim dokumentem i poetycką metaforą. Spektakl na podstawie tego dramatu będzie dla młodych widzów lekcją historii XX wieku i przede wszystkim, lekcją tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

reżyseria: Helena Radzikowska
scenografia: Sylwia Maciejewska
muzyka: Natasza Topor
projekcje: Sebastian Łukaszuk
przekład: Jan Nowak

Występują: Tomasz Czaplarski i Jagna Polakowska
prapremiera 30.09.2017 / scena kameralna Olsztyńskiego Teatru Lalek

więcej

Brak terminówZobacz  Inne wydarzenia w Twoim mieście
Sprawdź  Aktualny repertuar Kino ZODIAK