Systemy kasowe POS – główne ich zastosowanie

Utworzono dnia 22-02-2023 | POS
#pos #systemy #kasowe
System kasowy to dziś niezbędne rozwiązanie wspierające sprzedaż biletów i zarządzanie nią. Odpowiedni system to gwarancja szybkiej i skutecznej obsługi klientów, a to w dużej mierze klucz do sukcesu naszego wydarzenia. Czym jest oprogramowanie POS i jaki program kasowy wybrać? Spieszymy ze wskazówkami 😊.


Co to jest system POS?
System POS (point of sale) umożliwia sprzedaż biletów w punktach stacjonarnych. Opiera się na integracji systemu naziemnego z systemem online (dzięki czemu mamy kontrolę nad całą pulą biletów bez obaw, że sprzedamy za pośrednictwem różnych kanałów kilku biletów na to samo miejsce). System POS, na który składa się oprogramowanie POS, skaner, specjalny papier biletowy, drukarka biletowa i aplikacja, sprawdzi się jednak nie tylko w sprzedaży, ale także w zarządzaniu rezerwacjami. Nowoczesne programy kasowe dążą do automatyzacji i usprawnienia procesu sprzedaży, ułatwiając tym samym pracę organizatorów, partnerów dystrybucyjnych i sprzedawców w kasach.


System kasowy – gdzie znajdzie zastosowanie?
Systemy kasowe funkcjonują na co dzień w zasadzie wszędzie tam, gdzie sprzedajemy produkty. Jednak programy kasowe, których zadaniem jest sprzedaż biletów (a często o wiele więcej), a często także rezerwacje, muszą łączyć różne funkcjonalności w jedno spójne środowisko. Tego rodzaju nowoczesny system sprawdzi się w instytucjach kultury: kinach, teatrach, muzeach czy domach kultury, w ośrodkach rekreacyjno-sportowych, urzędach i środkach komunikacji. Podsumowując – wszędzie tam, gdzie potrzebujemy sprzedać (ale również wydać darmowy) bilet czy wejściówkę oraz niekiedy zabezpieczyć szereg działań innych związanych z organizacją wydarzenia.


Który system kasowy wybrać?
Na rynku znajdziemy sporo rozwiązań zarówno w zakresie oprogramowania, jak i sprzętu. Podejmując decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego narzędzia, warto przyjrzeć się naszym potrzebom i możliwościom w zakresie sprzedaży i zarządzania: czy drukujemy spersonalizowane bilety, czy sprzedajemy również dodatkowe produkty, czy prowadzimy system rezerwacji. Bardzo istotny okazuje się także intuicyjny panel organizatora, z którego łatwo i szybko możemy zarządzać sprzedażą, personalizować bilety, zmieniać ustawienia rozliczeń i generować raporty.

Już dziś wybierz system kasowy Ekobilet POS, ciesz się szybkim drukiem, łatwą i sprawną obsługą klientów oraz sprzedawaj bilety w nowoczesnym zintegrowanym środowisku.