Czy można zwrócić bilet kupiony przez internet?

Utworzono dnia 08-12-2022 | Bilet
#bilet #zwrot #biletu
A więc stało się. Wykonawca, którego od dawna chciałeś zobaczyć na żywo, rusza w trasę koncertową i jeden z eventów ma się odbyć w Twoim mieście. Choć do wydarzenia jest jeszcze sporo czasu, kupujesz szybko bilet, bo te rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a Ty jesteś przekonany, że nie ma takiej siły, która sprawi, że tego dnia nie będziesz mógł zaśpiewać razem ze swoim idolem jego największych przebojów. Życie pisze jednak własne scenariusze. Czy możliwy jest zwrot biletu na koncert, który zakupiłeś online? 


Czy można oddać bilet na imprezę kulturalną zakupiony online?

Choroba, ważny egzamin czy imieniny teściowej – proza życia dopada każdego. Czasami z różnych powodów musimy zrezygnować z udziału w evencie.
Zwrot biletu na koncert obowiązują jednak inne zasady niż te, do których przywykliśmy przy zwrotach towarów. W przypadku zakupu biletów nie możemy opierać się na prawie do odstąpienia od umowy.

Sytuacja ma się jednak inaczej, gdy zmianie uległo miejsce lub data wydarzenia. W takich okolicznościach organizator jest zobowiązany zwrócić kwotę równą wartości biletu (bez opłaty transakcyjnej, jeśli takowa wystąpiła) na wniosek każdego z klientów.


Czy to oznacza, że jesteś w kropce i nie masz szans na
zwrot biletu na koncert? Głowa do góry! W praktyce organizatorzy współpracujący z Ekobiletem często przychylają się do wniosków klientów, którzy zakupili bilet online.


Chcesz zwrócić kupiony online bilet na wydarzenie, w którym nie możesz wziąć udziału?


  • Napisz do nas
    – przygotuj swój adres e-mail i numer telefonu, które podałeś podczas zakupu, oraz numer (kod) biletu, a my przekierujemy Cię do organizatora.
  • Zwróć bilet w panelu klienta – sprawdź w swoim panelu klienta, czy organizator udostępnił możliwość samodzielnego wykonania zwrotu. Jeśli tak, po prawej stronie zamówienia znajdziesz okrągłą strzałkę „zwrot”.
  • Skorzystaj z supportu – sprawdź, czy w prawym dolnym rogu strony, na której zakupiłeś bilet, znajdziesz uśmiechniętą buźkę. Jeśli tak, przygotuj swój adres e-mail i numer telefonu, które podałeś podczas zakupu, oraz numer (kod) biletu, i skorzystaj z pomocy wirtualnego asystenta.


Podejmując próbę zwrotu biletu na koncert, pamiętaj jednak, że decyzja pozostaje po stronie organizatora i pozytywne rozpatrzenie prośby o przyjęcie zwrotu wynika tylko i wyłącznie z jego dobrej woli. Powodzenia!Wyszukaj