Audioprzewodnik, który może więcej

Utworzono dnia 14-08-2023 | sprzedaż biletów
#audiprzewodnik #ekoguide #audiotour #turystyka
Sięgają po niego ci młodsi jak i starsi, Polacy oraz turyści z zagranicy. Audioguide nie od dziś cieszy się sporą popularnością w muzeach, czy  podczas zwiedzania miast. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu poznawanie nowych miejsc staje się jeszcze bardziej interesujące, przybiera aspekt edukacyjny, a przy okazji trafia do szerokiego grona odbiorców. 

Ożywienie zwiedzania poprzez dźwięk:
Audioguide, zwany także przewodnikiem dźwiękowym, to urządzenie lub aplikacja mobilna, które umożliwia turystom odkrywanie miejsc i obiektów poprzez nagrania dźwiękowe. Audioguide pozwala na odtwarzanie głosowych komentarzy, opowieści i wyjaśnień na temat dzieł sztuki, eksponatów historycznych, zabytków i innych miejsc. Można by rzec, że to swojego rodzaju "ożywienie" zwiedzanych przestrzeni, dające możliwość pogłębienia wiedzy i lepszego zrozumienia kontekst.

W otaczającym nas świece zmieniają się potrzeby, zmienia się sposób komunikacji i przekazywania informacji. Przez co, wraz z rozwojem technologii, tradycyjne audioprzewodniki zastępowane są coraz częściej przez aplikacje mobilne. Za ich pomocą można mieć dostęp do audioguide'a bez konieczności noszenia dodatkowego urządzenia, więc korzystanie z narzędzia staje się jeszcze bardziej praktyczne. My zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej. Opracowaliśmy narrację na najwyższym poziomie-  EkoGuide- czyli bezaplikacyjny system kreacji i odsłuchu audioprzewodników. To idealne narzędzie dla muzeów, miast, znajdzie swoje zastosowanie w teatrach, na szkoleniach czy pojedynczych wystawach/ekspozycjach. Dzięki niemu Użytkownicy mogą tworzyć audioopowieści i historie, dostosowując je do indywidualnych potrzeb biznesu. Nowoczesny przewodnik w formie "audiotour" to doskonałe rozwiązanie dla jednostek ceniących sobie wygodę, funkcjonalność i łatwość obsługi.

Twój idealny przewodnik
Jednym z głównych powodów, dla których audioguide cieszy się tak dużą popularnością, jest jego uniwersalność. Sięgający po EkoGuide Klienci mają dostęp do szerokiego wyboru lektorów oraz różnych języków. Jeśli chodzi o aspekty techniczne, EkoGuide pozwala na łatwe i szybkie tworzenie transkrypcji, w tym stosowanie opcji transkrypcji modulowanej- czyli przekształcania mowy na tekst, która uwzględnia różnice w akcentach, intonacji i innych cechach mowy mówcy. W przeciwieństwie do tradycyjnej transkrypcji, skupiającej się głównie na treści mowy, transkrypcja modulowana stara się oddać również sposób, w jaki mówca wypowiada zdania. Przez co głos, który słyszą zwiedzający przypomina raczej przyjaciela, niż sztuczny syntezator mowy, a wgrywane pliki audio zachowują najwyższą jakość dźwięku. Doskonałym uzupełnieniem doświadczenia jest także dodawanie utworzonych wcześniej plików wideo, dzięki czemu zwiedzanie zostaje wzbogacone o kolejną warstwę.

Jak wygląda to w praktyce?
EkoGuide znalazł już swoje zastosowanie w Iłży, mieście, które jako pierwsze w Polsce sięgnęło po tak innowacyjne rozwiązanie. Bowiem na Zamku w tym mieście, odwiedzający zobaczą kody QR, których zeskanowanie prowadzi bezpośrednio do zakupu biletu. Każda wystawa, eksponat posiada indywidualny kod, dzięki czemu, już po chwili od nabycia biletu lub Audiotoura możemy dowiedzieć się, w jakiej zastawie swoje obiady jadał Władysław IV Waza lub posłuchać o tym co, zainspirowało Jacka Malczewskiego do odwiedzenia ruin zamku. Co ważne, Audiotoura można zakupić również wcześniej- bezpośrednio na stronie i odtwarzać go w dowolnym momencie w formie podcastu np. podczas sobotnich porządków.

Tradycyjne audioprzewodniki mogą teraz drżeć z obawy, że zaraz pójdą w odstawkę, gdyż w myśl zasady “zeskanuj i słuchaj” EkoGuide’y szybko i bez trudu przejmą kolejne atrakcje turystyczne w Polsce. 

Co jeszcze daje Ci Ekoguide?
Wiedząc jak ważna jest analiza danych, Ekobilet zapewnia możliwość ewaluacji zachowania turystów, monitorowania liczby i czasu trwania odsłuchań, w celu jak najlepszego dopasowania oferty do zwiedzającego. Do tego, dane dotyczące sprzedaży są prezentowane w jasny i przejrzysty sposób za pomocą raportów, dzięki czemu jako jednostka udostępniająca audioguide do użytku masz szansę na wyciągnięcie wniosków i poprawę jakości treści. Warto zaznaczyć, że audioguide nie ma celu zastąpienia tradycyjnych przewodników czy oprowadzających, lecz stanowi ich uzupełnienie i alternatywę dla tych, którzy preferują samodzielne zwiedzanie. Przede wszystkim wykorzystanie EkoGuide w Twojej placówce daje możliwość swobodnego tworzenia i edytowania audiozbiorów najróżniejszych opowieści, wycieczek czy wystaw.

Wniosek jest jasny: EkoGuide to nie tylko narzędzie, ale cała koncepcja rewolucjonizująca sposób, w jaki odkrywamy atrakcje. Dzięki połączeniu nowoczesnej technologii, interaktywności i możliwości dostosowania, system staje  się kluczowym elementem dla instytucji kultury, turystyki i edukacji, które chciałyby dążyć do zapewnienia wyjątkowego i wartościowego doświadczenia swoim odbiorcom. Przeskok z tradycyjnych audioprzewodników na EkoGuide może oznaczać nową erę w sposobie zwiedzania. Jeśli zainteresował Cię temat, dowiedz się więcej TUTAJ